Kirjandussoovitusi lastele: emakeel on eesti keel

Mõnus, lihtne ja lõbus ning samal ajal olulisi teemasid kajastav päevikustiilis raamat põhikooli teisele astmele. “Lottie Brooksi äärmiselt piinlik elu” on tore sõber lapseeast väljakasvamise teel ja oma isiksuse kujunemise esimeste sammude tegemisel. Naerda saab palju ning koomiksi stiilis ja erinevate fontidega kirjapilt suudab lugema meelitada ka suuremat sorti lugemispõlgureid.
Vanusele: 8-11

Anti Saar meelitab lapsi lugema oma mõnusa elulise huumoriga ja “Seisa siin, Pärt” ei erine teistest. Autor suudab ideaalselt kehastuda väikese lapse probleemidesse ja nii leiabki Pärt selles loos end ootamas poe järjekorras, asjad juba lindil.. aga isa läks korraks midagi otsima.
Vanusele 6-8

Mo Willemsi Elevandi ja Notsu raamatud on ideaalsed raamatud esimesteks lugemiskogemusteks nii siis kui tähti veel ei mõista kui ka siis kui juba tahaks mõningaid sõnu ise kokku veerida. Humoorikad lood annavad alati ka mõne olulise õppetunni näiteks sellest, miks jagada.
Vanusele: 0-7

Topelt-Felix – ApolloSally Harrise “Topelt-Felix” viib lugeja lastele igapäevasesse koolimaailma, kuid Felixil on seal teistest raskem. Felixile on olulised reeglid. Reegel on ka, et paarituid arve ei ole ega tohigi olla. Kõik peab alati järgima plaane. Muidu juhtub midagi. Sellised raskused on teinud temast üksiku lapse kuni ta kohtab uut klassiõde ja kooli nõustajat.
Vanusele: 9-12

Hiro Kamigaki “Labürindidetektiiv” on ehe tõestus sellest, et raamatud ei pea olema alati lugemiseks, raamat võib olla ka mäng! Iga lehe pöördega leiab väike maailma avastaja end täiesti uuest kohast ja saab hakata detektiivina asitõendeid taga otsima.