Kirjandussoovitusi täiskasvanule eesti keeles

“Jess, lapsed” autor Merilin Mandel on kasvatuspsühholoogia magister, kes muidu jagab praktilisi nõuandeid ja nippe instagramis, kuid pani kokku sellest raamatu, kust leiab lihtsaid igapäevaselt vaja minevaid nippe, kuidas jõuda lapsega parema ja lihtsama suhtluseni.

Isabelle Flliozati raamat “Ta teeb seda meelega” on suunatud just 6-11aastaste laste vanematele. Autor on prantsuse lastepsühholoog ja psühhoterapeut ning ta tahab anda nõu, kuidas lapsega suhelda erinevates keerulistes olukordades. Mida teha rahmeldamisega, kuidas saada nad erinevaid toite sööma, kuidas ometi jõuda selleni, et nad aina kõike maha ei unustaks.

Lynn Clarki “SOS hädaabi lastevanematele” on neile, kellel käes viimane piir ja mõistus enam ei võta ja vajavad koheselt rakendatavaid nippe, et kodune keskkond stressivabamaks muuta. Need ennast juba aastaid ära põhjendanud nipid nagu “aeg maha”, lepingud jne kuluvad ära igaühele, kes soovivad lastega stressivaba suhtlust ja kasvatada neid headeks kohanejateks igas olukorras ja seltskonnas.

Aktiivsus- ja tähelepanuhäirega laste ja noorte abistamine õppetöös – ApolloJoanne Steer ja Kate Horstman koondavad oma raamatus “Aktiivsus- ja tähelepanuhäirega laste ja noorte abistamine õppetöös” kokku erinevaid nippe nii õpetajatele, psühholoogidele kui ka lapsevanematele. Raamatu autorite eesmärk on pakkuda konkreetseid ja arusaadavaid lahendusi koos tulemuste mõõtmise viisidega.